ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ପବିତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବି ବିଜେପିର ରାଜନୀତି: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାରକେଡ୍‌କୁ କଲେ ଅଣ୍ଡାମାଡ଼

ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିକ୍ରମା ଯୋଜନାର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ବିଶ୍ୱର କୋଟି କୋଟି ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରେମୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ପବିତ୍ର ଦିନ । ହେଲେ ବିକାଶ ସହିପାରୁନାହାନ୍ତି ବିଜେପି ନେତା । କୋଟି ଓଡିଆଙ୍କ ମଉଡ଼ମଣୀ ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପବିତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିଘ୍ନ ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି ବିଜେପି । ସାରା ବିଶ୍ୱ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛି । ହେଲେ ଏଠିବି ହୀନ ରାଜନୀତି କରିଛି ବିଜେପି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାରକେଡକୁ ଅଣ୍ଡାମାଡ଼ କରିବା ଭଳି ହୀନ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି ବିଜେପି ନେତା। ପବିତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଯାଇଥିବା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାରକେଡ୍‌ ଉପରକୁ ଅଣ୍ଡାମାଡ କରୁଛନ୍ତି ବିଜେପିର କିଛି କର୍ମୀ ।

ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ ବିଜେପିର ହୀନ ରାଜନୀତି ଓ ଅସହିଷ୍ଣୁତାକୁ ପଦାରେ ପକାଇଛି । ପ୍ରତି ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ଆବେଗ ସହ ଜଡ଼ିତ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବିକାଶ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବ୍ଲୁପ୍ରିଣ୍ଟ । ହେଲେ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରମାଣିତ କରୁଛି ସେମାନେ ଐତିହ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ର ବିକାଶକୁ ସହିପାରୁନାହିଁନ୍ତି । ତେବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି, ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ କୌଣସି ଦଳର କି? ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ଆବେଗ ଓ ବିଶ୍ୱାସକୁ ନେଇ କାହିଁକି ରାଜନୀତି? ବିଶ୍ୱକୁ ପୁରୀ ମନସ୍କ କରିବାକୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିକ୍ରମା ପ୍ରକଳ୍ପରେ ଭୁଲ କେଉଁଠି? ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଆହୁରି ସୁନ୍ଦର କରିବାରେ ସମସ୍ୟା କେଉଁଠି? ପୁରୀ ପରିକ୍ରମା ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ନିସର୍ତ୍ତ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ ବିରୋଧୀ, ତାହାଲେ ଏବେ ସମସ୍ୟା କେଉଁଠି?

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାରକେଡ୍‌କୁ ଅଣ୍ଡାମାଡ଼ କରି ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ସ୍ୱାଭିମାନକୁ କାହିଁକି କୁଠାରଘାତ? ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ବିକାଶକୁ ସହିପାରୁନାହାନ୍ତି କି ବିଜେପି? ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାର୍ଥରେ ବିଜେପିର ବୈମାତୃକ ମନୋଭାବ କାହିଁକି ? ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଚାନ୍ଦା ସଂଗ୍ରହ କରୁଥିବା ବିଜେପି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ବିକାଶ ପାଇଁ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଭୂମିକାରେ କାହିଁକି ? ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କ ଏଭଳି ନିନ୍ଦନୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକୁ କଟୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବାୟତ । ଏପରିକି ବିଜେପିର ପୂର୍ବତନ କାଉନସିଲର ମଧ୍ୟ ନିଜ ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି ।

Spread

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *