ପ୍ରାଇଭେଟ ପାର୍ଟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରି ଦେଇଥିଲେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବୋତଲ; ଅସହ୍ୟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେବାରୁ ଗଲେ ହସ୍ପିଟାଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରାଇଭେଟ ପାର୍ଟ ରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ବୋତଲ ସହ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଂଶ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଡାକ୍ତରମାନେ ଉଦ୍ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ପ୍ରାଇଭେଟ ପାର୍ଟ 2 ମାସ ପାଇଁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକରେ ଅଟକି ରହିଥିଲା । ଏହା ଶରୀରର ସେହି ଅଂଶକୁ ରକ୍ତ ଯୋଗାଣକୁ ହ୍ରାସ କରିଥିଲା ​​ । ବ୍ୟକ୍ତି ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଅସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି । ସେ ଏହି ରହସ୍ୟକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ ଦୁଇମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୁଚାଇ ରଖିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅସହ୍ୟ ହେଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପାଖକୁ ଯିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ ।

ମେଡିକାଲ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଜର୍ଣ୍ଣାଲ ଅଫ୍ ସର୍ଜରୀ କେସ୍ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହି ମାମଲା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଅଧ୍ୟୟନକୁ ଏକ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ବୋତଲ ସହିତ ଲିଙ୍ଗ ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗ୍ୟୁଲେସନ୍ କୁହାଯାଏ। ଏହି ରିପୋର୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ଲେଖକ ହେଉଛନ୍ତି ନେପାଳର ବି.ପି କୋଇରାଲା ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ହେଲ୍ଥ ସାଇନ୍ସର ଦୁର୍ଗା ନୁପାନେ । ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି: ଲିଙ୍ଗର ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗଲେସନ୍, ସର୍ଜିକାଲ୍ ଜରୁରୀକାଳୀନ ରୋଗ, ମାନସିକ ରୋଗରେ ପୀଡିତ ରୋଗୀ ଏବଂ ଯୌନ ଉତ୍ପୀଡ଼ନ ବଢାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ରୋଗୀମାନଙ୍କଠାରେ ଦେଖାଯାଏ। । ସଫଳ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ବିବେଚନା କରାଯିବାକୁ ଥିବା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାରଣଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ଯନ୍ତ୍ରର ଉପଲବ୍ଧତା ଏବଂ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସର୍ଜିକାଲ୍ କୌଶଳ । ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି: “ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ଜଣେ 45 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ବୋତଲ ସହିତ ଦୁଇମାସ ଧରି ପେନିଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗଲେସନ୍ ଇତିହାସ ସହିତ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହୋଇଥିଲେ ।” ଲିଙ୍ଗର ମୋଟ ରୂପ ଦେଖାଗଲା। ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଯନ୍ତ୍ର ତାହା କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଏକ କେବୁଲ୍ ତାର କଟରରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରାଯାଇଥିଲା। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି: ହସ୍ତକ୍ଷେପ ସେହି ଦିନ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅନୁସରଣରେ ସେ ହାରି ଯାଇଥିଲେ ।

Spread

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *