ପାକିସ୍ତାନ ଭରସାଯୋଗ୍ୟ ନୁହେଁ, ଆମେ ଭାରତ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଚାହୁଁଛୁ : ତାଲିବାନ

କାବୁଲ: ତାଲିବାନ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସମ୍ପର୍କ ଗତ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ବଦଳିଯାଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି।  ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ତାଲିବାନର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ପାକିସ୍ତାନକୁ ଧାେକ୍କାବାଜ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଗଣମାଧ୍ୟମର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ତାଲିବାନର ମୁଲ୍ଲା ଅବଦୁଲ ସଲାମ ଜଇଫ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ବିଶ୍ୱାସଯୋଗ୍ୟ ନୁହେଁ, ଯେତେବେଳେ ଆମେ ସୁପର ପାୱାର ଆମେରିକା ଆଗରେ ନଇଁଲୁ ନାହୁଁ, ତାହେଲେ ନିଜକୁ କେମିତି ପାକିସ୍ତାନ ହାତରେ ଟକିଦେବୁ।

ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରକୃତ ଚେହେରା ସମ୍ପର୍କରେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛନ୍ତି । ତାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆମେ ଆମ ଦେଶର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ବ୍ୟାପାରରେ ପାକିସ୍ତାନ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୗେଣସି ଦେଶର ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରାଇ ଦେବୁନାହିଁ । ଜଇଫ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଥର ତାଲିବାନର ଶାସନ ବଦଳିଛି। ମହିଳାମାନେ ସ୍କୁଲ୍ ଯାଉଛନ୍ତି ଓ କାମକୁ ମଧ୍ୟ ଯାଉଛନ୍ତି । ଏହାବ୍ୟତୀତ ରାଜନୀତି, ବ୍ୟବସାୟ ଭଳି ସ୍ଥାନରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।

Spread

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *